Sauvignon Blanc 2022 BETON

250.00 

Sauvignon Blanc 2022 je již druhým unikátním vínem z betonového tanku ve tvaru vejce. Tyto tanky jsou ve vinařství fenomén posledních let.  Tvar vejce pracuje spontánně s vínem s malým množstvím kyslíku. Vínu dodává minerální a plnou chuť.

886 skladem

Katalogové číslo: 8/22B Kategorie: , Štítky: , , ,

Popis

Dostává se Vám do rukou unikátní víno z betonového vejce. Tvar vejce pracuje spontánně s vínem a díky své pórovitosti umožňuje aby do něj proniklo malé množství kyslíku. Materiál dodává vínu minerální a plnou chuť. Víno je nefiltrované a obsahuje jen minimum síry.

Proč BETON?

Betonový tank je od roku 2022 novinkou v našem vinařství a fenoménem poslední doby. Nicméně jde o poměrně starou a tradiční technologii výroby vína. Která se nedávno dostala zpět do módy. Tato nádoba především ohromí hlavně svým tvarem vejce, který umožňuje jak spontánní kvašení, tak i práci s vínem. Prvním vínem z tohoto tanku je Veltlínské zelené ročníku 2021, polosuché.

Tento tank máme od společnosti Nomblot, která získala vynikající pověst a jako taková zůstává jediným specializovaným výrobcem nádrží ve Francii. Popularitu tohoto materiálu dodává i rozšiřující se počet vinařství v České republice, kteří je zařazují do svého výrobního procesu.

Doporučení pro víno

Obsahuje oxid siřičitý.

Podávejte při teplotě 9 – 12 °C.

Archivace

Víno má výborné předpoklady k archivaci. Archivaci doporučujeme 2–6 let od lahvování, které proběhlo na podzim roku 2023.

Další informace

Alkohol

14,1 %

Bezcukerný extrakt

18,5 g/l

Kyseliny

4,1 g/l

Zbytkový cukr

3,1 g/l

Cukernatost hroznů

25 °NM

Objem

0,75l

Odrůda

Sauvignon

Přívlastek

Moravské zemské víno

Ročník

2022

Vinařská obec

Konice

Viniční trať

Kraví hora

Řada

Beton

Typ uzávěru

Korek DIAM

Mohlo by se Vám líbit…