Skip to content Skip to footer

Sauvignon Blanc 2022 BETON

250.00 

Sauvignon Blanc 2022 je již druhým unikátním vínem z betonového tanku ve tvaru vejce. Tyto tanky jsou ve vinařství fenomén posledních let.  Tvar vejce pracuje spontánně s vínem s malým množstvím kyslíku. Vínu dodává minerální a plnou chuť.

900 skladem

Katalogové číslo: 8/22B Kategorie: , Štítky: , , , Product ID: 22343

Popis

Dostává se Vám do rukou unikátní víno z betonového vejce. Tvar vejce pracuje spontánně s vínem a díky své pórovitosti umožňuje aby do něj proniklo malé množství kyslíku. Materiál dodává vínu minerální a plnou chuť. Víno je nefiltrované a obsahuje jen minimum síry.

Proč BETON?

Betonový tank je od roku 2022 novinkou v našem vinařství a fenoménem poslední doby. Nicméně jde o poměrně starou a tradiční technologii výroby vína. Která se nedávno dostala zpět do módy. Tato nádoba především ohromí hlavně svým tvarem vejce, který umožňuje jak spontánní kvašení, tak i práci s vínem. Prvním vínem z tohoto tanku je Veltlínské zelené ročníku 2021, polosuché.

Tento tank máme od společnosti Nomblot, která získala vynikající pověst a jako taková zůstává jediným specializovaným výrobcem nádrží ve Francii. Popularitu tohoto materiálu dodává i rozšiřující se počet vinařství v České republice, kteří je zařazují do svého výrobního procesu.

Doporučení pro víno

Obsahuje oxid siřičitý.

Podávejte při teplotě 9 – 12 °C.

Archivace

Víno má výborné předpoklady k archivaci. Archivaci doporučujeme 2–6 let od lahvování, které proběhlo na podzim roku 2023.

Další informace

Alkohol

14,1 %

Bezcukerný extrakt

18,5 g/l

Kyseliny

4,1 g/l

Zbytkový cukr

3,1 g/l

Cukernatost hroznů

25 °NM

Objem

0,75l

Odrůda

Sauvignon

Přívlastek

Moravské zemské víno

Ročník

2022

Vinařská obec

Konice

Viniční trať

Kraví hora

Řada

Beton

Typ uzávěru

Korek DIAM

Mohlo by se Vám líbit…

Bylo vám už 18 let?

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu, které jsou dostupné
pouze plnoletým.