Skip to content Skip to footer
Víno Přistál

Rodinné vinařství ze Znojma

Víno zrozené přírodou

Festival otevřených sklepů – Víno Přistál, vinař
Aleš Přistál
Vinař

R

odinné vinařství z historického města Znojma. Kombinujeme staré a nové technologie pro zvýraznění terroir Znojemských vinic, které stojí za kvalitou našich vín.

Při výrobě vína se zaměřujeme na tradiční postupy s dostatkem prostoru pro rozvinutí nejen nezaměnitelného charakteru, ale i vůně a chuti vína.

Hospodaříme na vinicích v blízkém okolí Znojma na Načeratickém kopci a Kraví hoře.

Základní snahou ve vinohradu je používání šetrných postupů a zajištění harmonie přírody s vinohradem.

V našem vinařství nabízíme pro jednotlivce i skupiny degustaci vín, která neodmyslitelně patří k jedné ze základních vinařských praktik.

RODINNÉ VINAŘSTVÍ

Naše vína jsou inspirována přírodou

S úctou k přírodě

Výroba vína

Vinohrad

Naše vinařství se zaměřuje na výrobu malých šarží o objemu maximálně tisíc litrů vína. Vě víně se snažíme klást důraz na charakter a vlastní cestu každé odrůdy,  vždy s potenciálem k úspěchu.

Při výrobě necháváme vína ležet na jemných kalech (sur-lie) v různých nádobách. Od nerezových tanků až po zrání těch nejkvalitnějších hroznů v dubových a akátových sudech.

Typické odrůdy pro naši vinařskou podoblast, které jsou zařazeny i ve VOC Znojmo (Vína originální certifikace) necháváme ležet i v betonovém vejci světového lídra Nomblot. U červených vín dodržujeme zásadu otevřené macerace, kdy po jejím skončení následuje minimálně roční zrání v dubových a akátových sudech.

Pěstované odrůdy

Bílé víno: Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Sauvignon BlancTramín červený, Veltlínské zelené

Červené víno: Cabernet Sauvignon, Dornfelder, Zweigeltrebe

Představujeme

Snažíme se podporovat i další vinaře a proto prostřednictvím projektu Služby pro vinaře nabízí celou řadu služeb od zapůjčení zařízení pro zpracování hroznů až po konzultace nebo pomoc s tvorbou webu a marketingových aktivit.

Děkujeme

Ocenění

Jsme rádi, že náš přístup ve vinohradu, ve sklepě a zapálené práci rodinného týmu získáváme prestižní ocenění. Nejen oceněná vína si můžete objednat on-line v našem e-shopu.

Cabernet Sauvignon rosé frizzante 2021

Zlatá medaile – 87 bodů

Cabernet Sauvignon rosé frizzante 2021

Zlatá medaile – 87 bodů

2022

Tramín červený 2020 AKÁT

Stříbrná medaile – 85 bodů

Cabernet Sauvignon rosé frizzante 2021

Stříbrná medaile – 84 bodů

2021

Veltlínské zelené 2019 AKÁT

Zlatá medaile – 88 bodů