#vinopristal
#rodinnevinarstvi

Tripadvisor

Vinohrad Kraví hora

Nádoby v našem vinařství

Při výrobě vín využíváme metody staré i tisíce let v kombinaci s moderními trendy v různých typech nádob: v nerezových tancích, v dřevěných sudech, v betonovém vajíčku a v kameninových amforách. Za každou nádobou je nutné hledat jiné vlastnosti, které vínu předá – díky tomu máte jedinečnou možnost porovnat tyto vlastnosti z různých nádob.

Dřevěné sudy

Dřevěné sudy

Akátový sud: 500l a 600l
Slavonský dub: 2 x 400l
Vybraná vína:
Rulandské šedé, Veltlínské zelené, Tramín červený

Nejvyšší řada vín, kde vína zrají od sklizně až do lahvování v dubových nebo akátových sudech. Z každého ročníku vybíráme jen ty nejkvalitnější hrozny kde je kladen důraz na tradiční odrůdy naší oblasti.

Betonové vajíčko

Objem: 700l

Betonové vejce je novinkou našeho vinařství, které ohromí hlavně svým tvarem umožňující spontánní práci s vínem. Beton zaručuje minimální přísun kyslíku, uvolňuje minerální tóny a podporuje ovocnou chuť. Vína ze všech řad necháváme přirozeně sedimentovat gravitací bez filtrace.

Dřevěné sudy

Nerez

Odrůdy: Sauvignon z Kraví hory, Chardonnay, 100% hroznový mošt

V nerezových tancích vyrábíme základní řadu vín kde najdeme vína suchá i sladká. Vína necháváme ležet na jemných kalech a tím dáváme možnost plně vyniknout odrůdový charakter, který jim dodá plnou a bohatou chuť.

Nepropásněte novinky, akce a slevy s přívlastkem!

Objednejte si newsletter a získejte poslední aktuální informace nejenom o našem víně, vinařských akcích, ale i novinkách ze světa vín.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem rozesílky newsletteru. *