SUCHÝ ÚNOR: suchá a polosuchá vína pro osvěžení

Suchý únor je měsíc, který slouží jako ideální příležitost k ochutnání suchých a polosuchých vín. Tyto vína jsou skvělou volbou pro osvěžení a zlepšení nálady.

Co je suchý únor?

Suchý únor je dnes už fenoménem, kdy si lidé dobrovolně na jeden měsíc odpírají alkohol za účelem posílit svou vůli a ozdravit tělo.

Proto během tohoto měsíce rozjíždíme měsíc suchých a polosuchých vín! Každý rok slyšíme to samé, nemluví se o ničem jiném než o suchém únoru. A tak jsme pro vás vybrali suchá a polosuchá vína, která nás baví nejvíce.

Suchý únor „na suchu“?

Pokud si rádi vychutnáte sklenku dobrého vína a nechcete se tohoto okamžiku vzdát ani v období suchého února, vyzkoušejte naše vína. Vybírat můžete suchá vína z akátových a dubových sudů, vína bíla i červená případně vína z nerezových nádob s výraznější kyselinkou.

Chcete se projít po vinicích, možná se teprve chystáte na výlet v období února v okolí Znojma nebo se těšíte na ochutnávku vín ve vinném sklípku? Máme pro vás i nabídku aktivit v rámci našeho turistického programu.

Samozřejmě myslíme nejen v období suchého února na vás a proto při zadání kupónu máte od nás kromě slevy 10% i dopravu zdarma po celé ČR. Stačí si vybrat 6 lahví vína, ať máte zásoby na celý měsíc únor a zadat tento kupón v nákupním košíku.

 

KUPÓN PRO DOPRAVU ZDARMA: UNOR
(Kupón má omezenou platnost do 29.2.2024.)

Nabídka suchých a polosuchých vín

KLASIK – SUCHÉ
První mladé CUVÉE 2023

Mladé cuvée je spojením tří odrůd (Irsai Oliver, Muškát moravský a Solaris). Aromatické, suché víno s lehkým zbytkovým cukrem a pikantní kyselinkou.

Mladé svatomartinské víno

KLASIK – SUCHÉ
Veltlínské zelené z Kraví hory 2023

Veltlínské zelené v chuti svěží, šťavnaté bílé víno s výraznou kyselinou a lehkou stoupou hořkých mandlí. Tato typická odrůda je zařazena v apelačním programu VOC Znojmo.

FRIZZANTE – SUCHÉ
Frizzante Cuvée 3 odrůd 2023

Frizzante Cuvée je jemně perlivé víno bílé barvy složené ze tří odrůd a to Irsai Oliver, Muškát moravský a Solaris. Cuvée je krásně bohaté na aromatiku s vůní citrusových plodů, doplněnou o lehký nádech muškátu.

BETON – SUCHÉ
Sauvignon Blanc z Kraví hory 2022

Sauvignon Blanc 2022 je již druhým unikátním vínem z betonového tanku ve tvaru vejce. Tyto tanky jsou ve vinařství fenomén posledních let.  Tvar vejce pracuje spontánně s vínem s malým množstvím kyslíku. Vínu dodává minerální a plnou chuť.

NATURE – SUCHÉ
Tramín červený AKÁTový sud 2021

Víno zlatožluté barvy, kde vyniká aroma akátového medu, medově-akátové tóny pak přecházejí i do samotné chutě vína. V chuti je plné, dlouhé s mohutným koncem. Víno je nefiltrované a obsahuje jen minimum síry.

NATURE – SUCHÉ
Sauvignon Blanc z Kraví hory AKÁTový sud 2021

Harmonické víno z akátového sudu doplněno vůní hluchavek. V chuti je plné, dlouhé a angreštově ovocné s pikantní kyselinkou. Víno je nefiltrované a obsahuje jen minimum síry.

NATURE – SUCHÉ
Pinot Gris DUBový sud 2021

Víno z dubového sudu s neutrální vůní s náznakem kompotované hrušky a perníku. V chuti je plné, harmonické, dlouhé s lehkou kořenitostí. Víno je nefiltrované a obsahuje jen minimum síry.