#vinopristal
#rodinnevinarstvi

Tripadvisor

Vinohrad Kraví hora

Naše vinice a odrůdy

Obec Konice

Viniční trať Kraví hora

Odrůdy: Cabernet Sauvignon, Dornfelder, Chardonnay, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Tramín červený

Podle mínění mnohých odborníků se jedná o jednu z nejlepších tratí Znojemské vinařské podoblasti. Nachází se na posledních výběžcích Českého masívu mezi Znojmem Sedlešovicemi a Konicemi a má plochu 67 hektarů. Pískové usazeniny doplňují valouny z křemene – je to pozůstatek doby před mnoha miliony let, kdy se v této oblasti vlévala řeka Dyje do pravěkého moře. Půda je neutrální. Nadmořská výška se pohybuje mezi 260 a 338 m n.m., průměrná roční teplota je 9,1°C.

Obec Oblekovice

Viniční trať Načeratický kopec

Odrůdy: Rulandské šedé, Veltlínské zelené

Jedna z největších viničních tratí na Znojemsku, která leží v nadmořské výšce 226 až 280 m n.m. s geologickým původem ve štěrkopískové terase na zvětralině Dýjského masivu. Expozice trati je od západu po jihovýchod. Trať se nachází východně nad obcí Oblekovice se soustavou pahorků s členitým reliéfem, který je zařazen mezi Evropsky významné lokality – Načeratický kopec s výskytem teplomilných společenstev.

Průměrná roční teplota: 8,8°C s ročními srážkami okolo 500mm.

Nepropásněte novinky, akce a slevy s přívlastkem!

Objednejte si newsletter a získejte poslední aktuální informace nejenom o našem víně, vinařských akcích, ale i novinkách ze světa vín.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem rozesílky newsletteru. *