Skip to content Skip to footer
Víno Přistál

Rodinné vinařství ze Znojma

Víno Přistál

Rodinné vinařství

Víno zrozené přírodou

Přistál – vinař
Aleš Přistál
Vinař

R

odinné vinařství z historického města Znojma. Zaměřujeme se na výrobu vína tradičními postupy s dostatkem prostoru pro rozvinutí nezaměnitelného charakteru, vůně a chuti vína.

Naše vinice naleznete v blízkém okolí Znojma na Načeratickém kopci a Kraví hoře, která se rozléhá mezi Konicemi a Znojmem. Základní snahou ve vinohradu je používání biodynamických postupů nejen pro ochranu vinic, ale i pro zajištění potřebné energie keřům a přírodě.

Při výrobě vín využíváme metody staré i tisíce let v kombinaci s moderními trendy od nerezových tanků až po dřevěné sudy, betonu nebo keramické amfory.

V našem vinařství nabízíme pro jednotlivce i skupiny degustaci vín, která neodmyslitelně patří k jedné ze základních vinařských praktik.

Naturální vinařství

Naše vína jsou inspirována přírodou

S úctou k přírodě

Výroba vína

Vinohrad

Vína vyrábíme tradiční cestou kdy vína zrají na jemných kalech v nerezových tancích, vybrané hrozny i v dubových nebo akátových sudech.

Typické odrůdy pro naši vinařskou podoblast necháváme ležet i v betonovém vejci světového lídra Nomblot. U červeného vína dodržujeme zásadu otevřené macerace, po jejím skončení následuje minimálně roční zrání v dubových sudech.

Bílé odrůdy: Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, SauvignonTramín červený, Veltlínské zelené

Červené odrůdy: Cabernet Sauvignon, Dornfelder, Zweigeltrebe

Představujeme

Snažíme se podporovat i další vinaře a proto prostřednictvím projektu Služby pro vinaře nabízí celou řadu služeb od zapůjčení zařízení pro zpracování hroznů až po konzultace nebo pomoc s tvorbou webu a marketingových aktivit.

Děkujeme

Ocenění

Jsme rádi, že náš přístup ve vinohradu, ve sklepě  a zapálené práci týmu získáváme prestižní ocenění. Nejen oceněná vína si můžete objednat on-line v našem e-shopu.

Cabernet Sauvignon rosé frizzante 2021

Zlatá medaile – 87 bodů

Cabernet Sauvignon rosé frizzante 2021

Zlatá medaile – 87 bodů

2022

Tramín červený 2020 AKÁT

Stříbrná medaile – 85 bodů

Cabernet Sauvignon rosé frizzante 2021

Stříbrná medaile – 84 bodů

2021

Veltlínské zelené 2019 AKÁT

Zlatá medaile – 88 bodů