#vinopristal
#rodinnevinarstvi

Tripadvisor

s

O vinařství

Víno Přistál

Rodinné vinařství ze Znojma

Malé rodinné vinařství z historického města Znojma. Zaměřujeme se na výrobu vína tradičními postupy s dostatkem prostoru pro rozvinutí nezaměnitelného charakteru, vůně a chuti vína.

Naše vinice naleznete v blízkém okolí Znojma na Načeratickém kopci a Kraví hoře, která se rozléhá mezi Konicemi a Znojmem. Základní snahou ve vinohradu je používání biodynamických postupů nejen pro ochranu vinic, ale i pro zajištění potřebné energie keřům a přírodě.

Při výrobě vín využíváme metody staré i tisíce let v kombinaci s moderními trendy od nerezových tanků až po dřevěné sudy, betonu nebo keramické amfory.

V našem vinařství nabízíme pro jednotlivce i skupiny degustaci vín, která neodmyslitelně patří k jedné ze základních vinařských praktik.

Výroba vína

Vína vyrábíme tradiční cestou kdy necháváme hrozny macerovat několik dní na šlupkách a následně je necháváme přirozeně zrát na vlastních kvasnicích při otevřeném kvašení.

Klademe důraz i na TERROIR naši viniční podoblasti kam patří vína: Ryzlink rýnskýSauvignon a Veltlínské zelené.

bílých odrůd dále zpracováváme odrůdy: ChardonnayRulandské šedé Tramín červenýčervených vínCabernet Sauvignon, a Dornfelder.

Nepropásněte novinky, akce a slevy s přívlastkem!

Objednejte si newsletter a získejte poslední aktuální informace nejenom o našem víně, vinařských akcích, ale i novinkách ze světa vín.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem rozesílky newsletteru. *