Mázhau(z)s U radnice – Znojemské historické vinobraní (Obroková 8, Znojmo)

Vinohrad
Dubové a akátové sudy

Mázhauz našeho rodinného vinařství najdete přímo vedle radnice historického města Znojma v ulici Obroková 8. Mázhauzy se během vinobraní stávají oblíbeným a vyhledávaným místem k posezení a zábavě.

Navštivte náš středověký dům a renesanční palác a ochutnejte tak zázraky z Jižní Moravy. Burčák, domácí pochutiny, vína z Moravy – ze Znojma.

Co je to Mázhauz?

Uzavřený průjezd středověkých domů a renesančních paláců. V době konání akce fungujeme jako vinárna či šenk, kde se návštěvníkům snažíme nabídnout víno a burčák, včetně vlastního hudebního programu, vinařského fotokoutku a dětského programu.

Tyto prostory jsou veřejnosti přes rok obvykle nepřístupné. Mázhauz se tak během vinobraní stává oblíbeným a vyhledávaným místem k posezení a zábavě.

Slavnostní ceremoniál otevírání proběhne v pátek od 15:15 a v sobotu od 10:00, kdy z tribuny na Masarykově náměstí vyjdou královští konšelé ve dvou průvodech a jednotlivé mázhauzy navštíví.

Od 90. let přiláká každoročně vinobraní do Znojma desetitisíce návštěvníků, kteří sem přijíždějí nejen za vínem a burčákem, ale také za výborným kulturním programem, ve kterém nesmí chybět průvod krále Jana Lucemburského s chotí a dvořany.

Program

Pátek 13. 9. 2024

Sobota 14. 9. 2024

Připravujeme