Skip to content Skip to footer
Znojemské historické vinobraní 2024

MÁZHAUZ U RADNICE

Uzavřený průjezd středověkého domu a renesančního paláce.

8080–15. 9.
2024
Vinohrad
Dubové a akátové sudy
Obroková 8, znojmo

Mázhauz U radnice

Mázhauz našeho rodinného vinařství najdete přímo vedle radnice historického města Znojma v ulici Obroková 8. Mázhauzy se během vinobraní stávají oblíbeným a vyhledávaným místem k posezení a zábavě.

Navštivte náš středověký dům a renesanční palác a ochutnejte tak zázraky z Jižní Moravy. Burčák, domácí pochutiny, vína z Moravy – ze Znojma.

Co je to Mázhauz?

Uzavřený průjezd středověkých domů a renesančních paláců. V době konání akce fungujeme jako vinárna či šenk, kde se návštěvníkům snažíme nabídnout víno a burčák, včetně vlastního hudebního programu, vinařského fotokoutku a dětského programu.

Tyto prostory jsou veřejnosti přes rok obvykle nepřístupné. Mázhauz se tak během vinobraní stává oblíbeným a vyhledávaným místem k posezení a zábavě.

Slavnostní ceremoniál otevírání proběhne v pátek od 15:15 a v sobotu od 10:00, kdy z tribuny na Masarykově náměstí vyjdou královští konšelé ve dvou průvodech a jednotlivé mázhauzy navštíví.

Od 90. let přiláká každoročně vinobraní do Znojma desetitisíce návštěvníků, kteří sem přijíždějí nejen za vínem a burčákem, ale také za výborným kulturním programem, ve kterém nesmí chybět průvod krále Jana Lucemburského s chotí a dvořany.

Program

Pátek 13. 9. 2024

Sobota 14. 9. 2024

Připravujeme

Program

Program nabízí 14 multižánrových scén, tematicky můžete vybírat mezi hudebními, historickými, degustačními, pro děti nebo odpočinkovými. Hlavní hudební scény nabídne Masarykovo náměstí, Na Káře a Horní náměstí.
Prohlédnout program

Naše nabídka

K oslavám neodmyslitelně patří BURČÁK a VÍNO! Budeme mít všeho dostatek. Kromě toho v nabídce najde nealko nejen pro děti, ale i něco na zub.
Prohlédnout nabídku

Panovník Jan Lucemburský

Davy poddaných krále Jana Lucemburského budou na vinobraní opět vítat vznešeného panovníka krále Jana Lucemburského, oslavovat jiskřivé víno, lahodný burčák a veselit se při hudbě v ulicích a mázhauzech.
Prohlédnout si web